account_balance_walletKredyt bez zaświadczeń

call_made

Już dziś złóż wniosek o kredyt gotówkowy. Kredyt bez wychodzenia z domu.

Wypełnij krótki wniosek

25.000 zł - SZYBKA POŻYCZKA


Szybka pożyczka, nawet do 25.000 zł. Bez zbędnych formalności, ekspresowa decyzja.

Wypełnij wniosek

alarmKredyt na dowód

Błyskawiczna decyzja, całkowicie przez Internet. W 15 minut pieniądze na Twoim koncie!.

Wypełnij wniosek

Pożyczka Społecznościowa

  • mariusz182
  • 19 November 2014 15:06


Pożyczka społecznościowa (z ang. social lending) jest rewolucyjną metodą zarówno w kontekście zarabiania jak i pożyczania pieniędzy. Główną zaletą, która odróżnia pożyczkę społecznościową od innych form kredytowych jest bezpośredni kontakt pomiędzy pożyczkodawcą, a pożyczkobiorca, bez pośrednictwa jakichkolwiek instytucji finansowych. Zachodzi wtedy relacja tylko pomiędzy dwiema osobami fizycznymi.

Jeżeli ktoś posiada nadwyżki finansowe, ma on doskonałą okazję do zarobienia dodatkowych pieniędzy udzielając pożyczki osobie, która nie posiada zdolności kredytowej w bankach. W wyniku braku płynności finansowej osoba, która natychmiastowo potrzebuje zastrzyku dodatkowej sumy pieniędzy może skorzystać z takiego rozwiązania pożyczając gotówkę od osób, które takową dysponują za pośrednictwem Internetu. Oprocentowanie jest bardzo zróżnicowane i zależy od oferty pożyczkodawcy.

W przypadku nieterminowej spłaty przez pożyczkobiorcę, taka osoba musi zapłacić dodatkowe odsetki. Jest to bardzo dochodowy biznes, gdyż najlepsi w tej branży potrafią osiągać bardzo wysokie zyski. Ponadto dzięki takiej formie finansowania, każdy zainteresowany może w bardzo łatwy i szybki sposób otrzymać potrzebne pieniądze na dowolny cel. Bardzo istotnym elementem w tej działalności jest dywersyfikacja ryzyka przeciwko nieuczciwym pożyczkobiorcom, którzy nie są wstanie spłacić swojego zadłużenia, chociaż i w takich sytuacja pożyczkodawca ma spore pole do manewru. Dzięki pomocy firm windykacyjnych może odzyskać swoją należność.

Czy jest to bezpieczny sposób na inwestowanie i pożyczanie pieniędzy? Wiele ludzi podchodzi bardzo sceptycznie do social lending, dlatego też ciężko jednoznacznie stwierdzić, która strona ma rację. Z pewnością pożyczka społecznościowa ostatnimi czasy cieszy się sporym zainteresowaniem, ze względu na rosnący popyt ze strony pożyczkobiorców, który należałoby upatrywać w coraz to ostrzejszych restrykcjach przy ustalaniu zdolności kredytowej.. Dowodem na atrakcyjność social lending jest spora liczba serwisów udostępniających korzystanie z pożyczek społecznościowych,  setki zadowolonych klientów oraz rosnące zyski pożyczkodawców.

Wypowiedz się

clear