Dlaczego warto płacić kartą?

  • 17 października 2019
  • 1,596
  • Ekonomia

Dlaczego warto płacić kartą?

Płatności kartą stają się coraz popularniejsze. Statystyki pokazują, że z plastikowego pieniądza korzystaj już większość Polaków, a po gotówkę sięgamy coraz rzadziej. Większość z nas potwierdza, że płatności bezgotówkowe wiążą się przede wszystkim z osiąganiem dużego komfortu podczas zakupów.

Specjaliści do spraw finansów wskazują jednak, że priorytetem jest w tym przypadku bezpieczeństwo. Realizacja płatności kartą nie wiąże się z najmniejszym ryzykiem utraty pieniędzy w niepożądany sposób.

 

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Plastikowy pieniądz, nawet jeśli zostanie skradziony czy zgubiony, nie może zostać wykorzystany. Właściciel konta bankowego i przypisanej do niego karty podczas jednej rozmowy telefonicznej z konsultantem banku blokuje kartę i sprawia, że ta staje się bezużyteczna, a środki zgromadzone na rachunku są w pełni bezpieczne. Co więcej, każda transakcja za pośrednictwem urządzeń, jakim są terminale pos, potwierdzana jest kodem PIN. Ten jest z kolei ustalany przez właściciela konta i pozostaje tylko do jego wiadomości. Nikt inny go nie zna. Nawet jeśli karta umożliwia płatności zbliżeniowe, a więc te, które nie zawsze muszą być akceptowane poprzez wpisanie kodu PIN, utrata środków nie jest duża. Osoba trzecia, która chce wykorzystać plastikowy pieniądz, może zrobić zakupy za maksymalnie 50 złotych. W portfelu, który w każdej chwili może być skradziony bądź zgubiony, zazwyczaj nosiliśmy o wiele więcej gotówki, która w takich przypadkach pozostawała praktycznie nie do odzyskania.

Po drugie: komfort i wygoda

Czy wiesz, że terminale pos pozwalają na realizację płatności już w kilka sekund? Wylicza się, że to średnio 3 sekundy, podczas gdy płatność gotówką zajmuje nawet kilka minut. Nie tracimy czasu na wyliczenie potrzebnej kwoty, kasjerka nie traci go na wydanie reszty. Wystarczy tylko przyłożyć kartę do terminala. To ogromny komfort, biorąc pod uwagę, że do kasy ustawia się nierzadko długa kolejka, a my mamy ręce zajęte reklamówkami.

Po trzecie: finansowe korzyści

Banki zachęcają do zakładania kont bankowych i korzystania z kart płatniczych w nowoczesny sposób. Coraz częściej klienci tychże instytucji mogą liczyć na szereg dodatkowych bonusów. Za wykorzystanie karty określoną ilość razy, można liczyć na premię finansową, procent od wydanej kwoty czy też zwolnienie z opłat za miesięczne prowadzenie konta.

Banki często też współpracują z dużymi sieciami handlowymi i oferują stałe rabaty swoim klientom na zakupy w wybranych obiektach. To z kolei może generować spore oszczędności.

Więcej szczegółów zawierających informacje na temat: terminale płatnicze oraz terminale pos – znajdziecie na stronie: https://epayment.pl.worldline.com/pl/home/produkty-i-uslugi/terminale-platnicze.htmlPorównanie kart kredytowych

  • Komentarze
  • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.