Jak poprawić swoją zdolność kredytową czyli tzw. credit score w UK?

  • 10 kwietnia 2018
  • 2,242
  • Baza wiedzy

Jak poprawić swoją zdolność kredytową czyli tzw. credit score w UK?

Zdolność kredytowa

Okazuje się, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dokładnie wygląda ocena credit scoring w UK. System oceny płynności finansowej został zaprojektowany w taki sposób, aby ostrzec konkretne firmy przed nierzetelnymi płatnikami. Jeśli żyjemy i pracujemy w Anglii oraz wydajemy znacznie mniej niż zarabiamy, to w efekcie po kilku latach nasz credit scoring będzie wysoki. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposób na to, aby nieco przyspieszyć ten proces.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową w UK?

1. Bez pośpiechu
Jeśli stosunkowo niedawno osiedliłeś się w UK, to na jakiś czas zapomnij w ogóle o pojęciu credit scoring i zajmij się wdrożeniem w nową rzeczywistość oraz uregulowaniem swojej sytuacji zawodowej. Musisz koniecznie założyć konto w banku, wyrobić International Insurance Number oraz znaleźć pracę. Jeśli istnieje taka możliwość, to zacznij opłacać standardowe rachunki (np. prąd, woda i gaz) za pomocą direct debit. W ten sposób pierwsze informacje o Tobie znajdą się w brytyjskim systemie, jak również trafią do agencji kredytowych.

2. Zarejestruj się, by móc głosować
Okazuje się, że to jedna z pierwszych rzeczy, jaką sprawdzają twórcy raportów kredytowych. Koniecznie zarejestruj się na stronie Register to vote podając swój adres zamieszkania. Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę, wówczas koniecznie skontaktuj się z lokalnym council informując go o zmianie adresu, jak również swój bank i pracodawcę.

3. Sprawdź swoją zdolność kredytową
Na tym etapie pierwsze informacje na Twój temat powinny trafić do agencji kredytowych, dzięki czemu możesz sprawdzić swoją zdolność finansową. Możesz to zrobić za pomocą kilku stron internetowych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę checkmylife.com – ta domena prezentuje rezultaty z czterech agencji kredytowych: Callcredit, Crediva, Equifax oraz Experian. Warto pamiętać, że pierwszy miesiąc subskrypcji jest darmowy, jednak za kolejne należy płacić, dlatego warto się zarejestrować, ściągnąć swoje wyniki, a następnie się wyrejestrować.

4. Płać czynsz za wynajem za pomocą CreditLadder
Jeśli wynajmujesz pokój lub cały dom zapytaj swojego landlorda czy istnieje możliwość opłacania czynszu za pomocą portalu creditladder.co.uk. Wymieniona platforma wysyła informacje o płatnościach do dużej agencji kredytowej Experian – jeśli pilnujesz, aby wszystkie rachunki i opłaty zostały wykonane na czas, wówczas Twój credit scoring rośnie. Warto pamiętać, że serwis prezentuje kilka płatnych opcji, jednak w większości istnieje możliwość korzystania z darmowych rozwiązań, które w znacznym stopniu ułatwiają zarządzanie swoimi płatnościami każdego miesiąca.

Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN

  • Komentarze
  • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.