• 28 stycznia 2021
  • 389
  • Pożyczki Internetowe,Kredyty Gotówkowe,Ekonomia,Baza wiedzy

Kredyt gotówkowy na firmę - jak zdobyć?

Banki chętnie współpracują zarówno z klientami prywatnymi, jak i firmami. Oferują kredyt gotówkowy zawsze na tyle elastyczny, by potencjalny kredytobiorca mógł dopasować tego rodzaju zobowiązanie do własnych potrzeb, ale też możliwości spłaty.

 

Trzeba przy tym zaznaczyć, że kredyt gotówkowy jest obecnie najpopularniejszą formą zewnętrznego, finansowego wsparcia. Sprawdź, jak wziąć kredyt gotówkowy na firmę na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe ?

 

Kredyt gotówkowy na firmę – krótka charakterystyka

 

Co ciekawe, kredyt gotówkowy może zaciągać zarówno osoba prowadząca działalność gospodarczą i wtedy generowane dochody traktowane są jako element standardowej zdolności kredytowej prywatnego klienta banku, ale może też skorzystać z dedykowanego kredytu dla firm. Podstawą, dzięki której wylicza się optymalną wiarygodność oraz wypłacalność potencjalnego kredytobiorcy jest w tych dwóch przypadkach dokładnie taka sama, za to warunki współpracy z instytucją bankową już zupełnie inne. Pamiętajmy, że jeśli pod uwagę weźmiemy kredyt celowy dla firm, korzystać można z naprawdę preferencyjnych warunków. Ten sam potencjalny klient może więc sprawdzić oferty kierowane do osób prywatnych, ale prowadzących własny biznes, jak i te dla firm.

 

Kredyt gotówkowy – jak weryfikowana jest wypłacalność firmy?

 

Jeśli pod uwagę weźmiemy jednak kredyt gotówkowy dla firm, czyli ten, zgodnie z którym kredytobiorcą jest dany podmiot gospodarczy, zdolność kredytowa w zakresie wypłacalności weryfikowana jest na podstawie co najmniej kilku różnych czynników.

Przede wszystkim rzadko kiedy kredyt gotówkowy proponowany jest całkiem nowym firmom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. Oczywiście, pod uwagę brany jest jej potencjał, natomiast te najlepsze warunki współpracy zawsze oferowane są firmom o stabilnej, ugruntowanej już pozycji w danej branży. Co ważne, sam sektor rynku, w jakim działa przedsiębiorstwo także ma znaczenie. Istnieją branże, które przez banki oceniane są jako te o zwiększonym ryzyku kredytowym – to między innymi transport.

Pierwszym czynnikiem jest więc czas działania firmy na rynku, kolejnym są oczywiście generowane dochody. Szans na kredyt gotówkowy raczej nie ma firma, która nie osiąga żadnego albo tylko znikomy zarobek. Bank musi mieć gwarancję, że comiesięczne raty będą spłacane w terminie. Najczęściej analitycy kredytowi pod uwagę biorą ostatnich 6 miesięcy działalności firmy. Pod uwagę bierze się zresztą nie tylko dochody, ale koszty stałe, które w znaczny sposób mogą obniżać zdolność kredytową. Istotny jest również fakt, że kredyt gotówkowy nie zostanie udzielony firmie zadłużonej. Warto przy tym jednocześnie wspomnieć, że firma, która chce starać się o kredyt w banku, może sprawnie poprawić swoją zdolność kredytową. Wystarczy, że pozbędzie się zaległych płatności, wykaże perspektywy osiągania wyższych dochodów albo udowodni, że finansowe wsparcie jest jej niezbędne, by mogła się rozwijać.

Osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą, muszą też zanieść do banku wszystkie dokumenty potwierdzające rejestrację firmy. Sam bank zweryfikuje też wpływy na konto bankowe potencjalnego kredytobiorcy.

 

Kredyt gotówkowy dla firm – jak wybrać najlepszy?

 

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że każdy bank prowadzi własną politykę kredytową, więc oferuje zupełnie inne warunki współpracy. Co ciekawe, jedne instytucje nastawione są na współpracę z klientami prywatnymi, inne widzą duży potencjał właśnie w firmach i to im oferowane są lepsze zobowiązania kredytowe.

Najpierw należy się zastanowić, jaki kredyt gotówkowy ma być w ogóle zaciągnięty? Kredyt ma być dla firm, ale na dowolny cel, a może kredyt celowy? Jak wspominaliśmy, można też zaciągać kredyt jako osoba indywidualna, ale traktować prowadzenie własnego biznesu jako główne źródło dochodu.

Kiedy wybraliśmy już formę finansowego wsparcia, pod uwagę należy wziąć różne czynniki, jakie mają znaczenie dla opłacalności i atrakcyjności tego rodzaju produktów bankowych. Liczy się przecież oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty, czas trwania umowy z bankiem, ale też prowizje za udzielenie kredytu i inne koszty, jakie musi ponieść kredytobiorca w związku z nawiązaniem współpracy z instytucją bankową.

Jak wybrać ten najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb kredyt gotówkowy dla firm? Ranking sprawdzi się w tym celu doskonale. To zestawienie, które porównuje kluczowe parametry danych zobowiązań, uwzględniając nie tylko koszty, ale też czynniki mające znaczenie dla komfortu współpracy z instytucją bankową.

Wiadomo jednak, że najbardziej liczą się koszty, jakie generuje kredyt gotówkowy na firmę. Kalkulator jest więc idealnym narzędziem, by móc je oszacować. Co więcej, kalkulator pozwoli sprawdzić zdolność kredytową firmy, by móc uzyskać decyzję pozytywną ze strony banku, a nie odmowę. Ta będzie przecież niekorzystna, patrząc na historię kredytową prowadzonej działalności biznesowej. Dopiero taka weryfikacja konkurencyjnych względem siebie propozycji różnych banków pozwala wybrać tę najlepszą opcję.

  • Komentarze
  • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.