• 18 lutego 2020
  • 547
  • Pożyczki Internetowe

Pożyczka dla bezrobotnych na raty

Bezrobocie, zwłaszcza utrzymujące się przez dłuższy czas, może w znacznym stopniu zachwiać domowym budżetem. Najczęściej jest to sytuacja niespodziewana, na którą nie jesteśmy przygotowani i nie mieliśmy możliwości, by odpowiednio zabezpieczyć się na taką ewentualność. Problem pogłębia się, gdy w okresie pozostawania bez pracy, pojawią się nagłe wydatki, których nie planowaliśmy. Niestety często jedynym wyjściem z zaistniałej sytuacji jest zaciągnięcie pożyczki w instytucji finansowej, udzielającej wsparcia osobom bezrobotnym.

Czy możliwe jest wzięcie pożyczki będąc osobą bezrobotną?

Osoby, które znalazły się w takiej sytuacji doskonale wiedzą, że bezrobocie, a więc brak możliwości przedstawienia dokumentu zaświadczającego stałe, comiesięczne dochody, z góry wyklucza skorzystanie z kredytu w banku, ponieważ jest to główny warunek jego udzielenia. Jedyną opcją pozostaje zaciągnięcie pożyczki w instytucjach pozabankowych, które stworzyły ofertę specjalnie dla osób bezrobotnych. Warunki nie są zbyt restrykcyjne, dlatego często jest to ostatnia deska ratunku i możliwość wybrnięcia z dołka finansowego.

Aby skorzystać ze wspomnianej pożyczki musimy spełnić trzy, podstawowe kryteria:

  • Wiek to minimum 21 lat.
  • Należy posiadać ważny dowód osobisty potwierdzający naszą tożsamość.
  • Należy być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej.

Sprawdź 3 najwyżej ocenione pożyczki ratalne również dla osób bezrobotnych

W przeciwieństwie do banku, nie trzeba przedstawiać żadnego dokumentu od pracodawcy, a sama pożyczka udzielana jest najczęściej na podstawie oświadczenia o wysokości comiesięcznych dochodów. Takim dochodem może być wpływ z wynajmowanego mieszkania, stypendium, pracy za granicą, czy każdy inny, którego nie możemy potwierdzić na piśmie. Jeśli jednak nie możemy przedstawić żadnego źródła dochodu, mamy możliwość wzięcia pożyczki na przykład pod zastaw samochodu lub za poręczeniem przez osoby trzecie, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla instytucji, która zdecyduje się udzielić nam wsparcia finansowego.

Po spełnieniu kilku podstawowych warunków i pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku, pieniądze otrzymujemy najczęściej bezpośrednio na wskazane konto. Cała procedura zajmuje niewiele czasu, a kwota pożyczki rozłożona jest na korzystne raty, umożliwiające osobie bezrobotnej bezproblemowe spłacenie zadłużenia.

Ranking pożyczek ratalnych

  • Komentarze
  • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.