Pożyczka z dostawą do domu

  • 19 listopada 2014
  • 2,093
  • Bez kategorii

Pożyczka z dostawą do domu

Pożyczki to produkty finansowe, o których słyszał chyba każdy. Na polskim rynku pożyczkowym można wyróżnić wiele typów tych produktów. Jedną z bardziej popularnych pożyczek, już od wielu lat, jest pożyczka z tak zwaną obsługą domową. Udzielaniem takich pożyczek swego czasu zajmowała się tylko firma Provident, dziś, po latach istnienia takiej opcji, udzielaniem tego rodzaju pożyczek zajmuje się wiele innych firm. Czy jest to rozwiązanie, które warto polecić?

Pożyczki z obsługą domową, niewątpliwie mają swoje plusy. Jednym z ważniejszych jest łatwy dostęp do tego rodzaju pożyczek. Jeden telefon i po krótkim czasie można spodziewać się przedstawiciela firmy. Przedstawiciel przyjdzie do domu i przyniesie umowę i pieniądze, które nam wypłaci. W trakcie trwania umowy pożyczkowej będzie odwiedzał nas w domu i pobierał kolejne raty pożyczki. Co ważne – taką pożyczkę mogą otrzymać nawet osoby z bardzo niską zdolnością pożyczkową.

Pożyczki z obsługą domową, to opcja, której zalety są oczywiste, niestety, patrząc na temat pod kątem kosztów, zalety okazują się wadami, wszystkie bowiem przedkładają się na wysokie koszty pożyczki. Ilość opłat i kosztów potrafi być naprawdę wysoka, a łączny koszt pożyczki potrafi przekraczać połowę jej wartości. Bardzo drogie są między innymi… wizyty domowe przedstawiciela firmy. Warto porównać koszty pożyczki z opcją obsługi domowej i bez tej opcji. Różnica jest spora.

Podsumowując – pożyczki z obsługą domową, są pożyczkami wyjątkowo łatwo dostępnymi. Aby taką pożyczkę otrzymać, wystarczy odrobina starań. Niestety – z taką pożyczką zawsze wiąże się konieczność spłaty sumy znacznie wyższej niż wartość pożyczki. Co istotne – najczęściej spłaty odbywają się w wariantach cotygodniowych, więc chcąc liczyć koszty w skali miesiąca, raty pożyczki trzeba pomnożyć razy cztery. Wtedy obraz stopnia opłacalności pożyczki może być dość pesymistyczny. Zawsze jednak trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Pożyczka może być dobrym krokiem, pod warunki, że pieniądze z niej są krytycznie potrzebne, a innej opcji ich pozostania nie ma, co więcej – pod warunkiem, że uda się je oddać wraz z kosztami pożyczki. W każdym innym przypadku nad wzięciem takiej pożyczki warto się poważnie zastanowić.

  • Komentarze
  • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.