Pożyczka na prowadzenie działalności gospodarczej
Home BlogPożyczki InternetowePożyczka na prowadzenie działalności gospodarczej

Pożyczka na prowadzenie działalności gospodarczej

Prowadzenie firmy wymaga nie tylko dużo pracy, ale także znacznych zasobów finansowych, zarówno na początku działalności, jak i na dalszych etapach rozwoju. Jednak nie wszystkie firmy mają odpowiednie finansowanie. Czy w takiej sytuacji pożyczka jest dobrym rozwiązaniem? Jakie wymagania musisz spełnić?

Prawie każda firma na pewnym etapie rozwoju potrzebuje dodatkowych środków finansowych, czy to na inwestycje, czy tylko na finansowanie bieżącej działalności. Wielu z nich zwraca się o pomoc do banków i niebankowych instytucji finansowych.

Jednak w przypadku osób prawnych ustalają bardziej rygorystyczne kryteria niż w przypadku zwykłych konsumentów – zdolność kredytowa jest oceniana inaczej, wymagane są również inne dokumenty.

Zdolność Kredytowa

W większości przypadków firmy są traktowane przez banki i firmy pożyczkowe jako klienci wysokiego ryzyka. Wynika to częściowo z faktu, że wiele firm ma słabą zdolność kredytową. Ich wiarygodność również nie jest wysoka. Często wynika to z opóźnionej spłaty wcześniejszych zobowiązań lub słabszych wyników finansowych, a czasem jednocześnie. Dlatego przedsiębiorstwa muszą nie tylko spełniać więcej wymagań, ale także dostarczać więcej dokumentów niż osoby prywatne.

Aby uzyskać wsparcie finansowe od banku lub instytucji niebankowej, firma musi wykazać odpowiednią zdolność kredytową – jest to jedno z najważniejszych kryteriów wpływających na decyzję kredytową.

Podczas analizy kredytowej brane są pod uwagę różne czynniki, ale kluczowe są wyniki finansowe firmy i ewentualne zadłużenie. Istotne są także aktywa firmy, źródła finansowania i plany dalszego rozwoju – w przypadku początkujących przedsiębiorców jest to często najważniejsza część wniosku o pożyczkę.

Historia Kredytowa

Firma, która w przeszłości spłacała swoje zobowiązania, jest o wiele bardziej wiarygodnym klientem dla banku, a zatem ma większą szansę na pożyczkę, a wniosek można rozpatrzyć szybciej.

Wymagania banków co okresu prowadzenia działalności

Oprócz wysokiej wiarygodności kredytowej i dobrej historii kredytowej, banki często wymagają również prowadzenia działalności przez dłuższy czas.

W różnych bankach wymagania są różne – w jednym może to być 3 miesiące, a w innym nawet 24 miesiące, choć najczęściej jest to 6 lub 12 miesięcy. Jeżeli działalność gospodarcza jest krótsza, bank może odmówić udzielenia pożyczki. W tej sytuacji warto sprawdzić oferty innych instytucji finansowych – istnieje szansa, że będą miały mniej rygorystyczne warunki.

Pożyczka firmowa nie tylko w banku

Obecnie pożyczki są najczęstszym źródłem finansowania działalności gospodarczej i często jedynym sensownym rozwiązaniem w sytuacji, w której zależy od tego rozwój firmy.

Pożyczka firmowa pozabankowa

Dla banku zapewnienie finansowania spółce wiąże się z wyższym ryzykiem, dlatego, jak już wspomniano, często wymagana jest wysoka wiarygodność kredytowa i dobra historia kredytowa. Konieczne jest również dostarczenie wielu dokumentów, co wydłuża czas oczekiwania na decyzję kredytową.

Dlatego warto rozważyć ubieganie się o pożyczkę także w instytucjach niebankowych. Firmy pożyczkowe mają mniej rygorystyczne warunki, więc firma o mniejszej wiarygodności kredytowej lub z małym doświadczeniem na rynku może również otrzymać pozytywną decyzję kredytową.

Ponadto coraz więcej instytucji może składać wnioski i wszystkie dokumenty przez Internet, co znacznie upraszcza i przyspiesza cały proces.

Stosunkowo niewiele instytucji niebankowych udziela pożyczek przedsiębiorstwom. Gdzie ich szukać? Najłatwiej jest przejrzeć rankingi pożyczek internetowych, w których można znaleźć najlepsze oferty i, co ważne, tylko od znanych, wiarygodnych pożyczkodawców.

Oferta dla firm • Załóż konto i firmę przez internet w mBank

  mBank
  • zakładasz firmę i konto w jednym miejscu
  • zyskujesz konto firmowe z gwarancją niezmienności ceny przez 24 miesiące
  • przy składaniu wniosku o założenie firmy możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji telefonicznej z księgową

  Sprawdź Szczegóły

  mBank, Załóż konto i firmę przez internet

 • Pożyczka dla firm w Aasa Polska

  Aasa Polska
  • Kwota pożyczki max 20 000 zł
  • Okres spłaty od 1 do 36 m-cy – okres spłaty jest elastyczny, całkowicie uzależniony od woli klienta
  • Odbiorcy – indywidualna działalność gospodarcza + osoby samozatrudnione
  • Dostępna od pierwszego dnia prowadzenia działalności! Osoby rozpoczynające biznes oraz osoby bez historii prowadzonej działalności również są akceptowane!

  Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4000 zł na okres 21 miesięcy wynosi 104,23 %. Rata miesięczna 344,67 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 10%, odsetki od kwoty pożyczki 378,56 zł, opłata przygotowawcza 300 zł, prowizja 2560 zł. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 7238,56 zł (stan na dzień 01.07.2019 r.).

  Sprawdź Szczegóły

  Aasa Polska, Pożyczka dla firm

 • Kredyt dla firm w Ascot Finance

  Ascot Finance
  • Ekspresowa pożyczka biznesowa od 50 000 zł
  • finansowanie skierowane jest do właścicieli firm, spółek oraz osób planujących założyć działalność gospodarczą
  • możliwość przeznaczenia pozyskanych środków na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością
  • bez weryfikacji w BIK i KRD
  • okres trwania pożyczki nawet od 1 miesiąca

  Sprawdź Szczegóły

  Ascot Finance, Kredyt dla firm

 • Komentarze
 • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.