Pożyczka za 0 zł wygląda zachęcająco.

  • 21 sierpnia 2015
  • 2,104
  • Baza wiedzy

Pożyczka za 0 zł wygląda zachęcająco.

Czy rzeczywiście można otrzymać pożyczkę bez żadnych kosztów? Badanie przeprowadzone Millward Brown dla Provident Polska pokazuje, że aż co trzeci klient, który skorzystał z pożyczki za 0 zł czuje sie oszukany. Darmowe pożyczki maja moc przyciągania, pożyczają osoby, które mają pilne potrzeby ale również są i tacy pożyczkobiorcy, którzy chcą skorzystać z oferty pożyczki bo jest po prostu darmowa.

Firmy pożyczkowe coraz częściej podwyższają limit pierwszej pożyczki. Przykładowo w Viwus można pożyczyć nawet 1600 zł bez żadnych kosztów. Pożyczka przyznawana jest bardzo szybko pod warunkiem że osoba pożyczająca jest pełnoletnia i nie widnieje w bazie dłużników. Pieniądze mogą znaleźć się na koncie już po kilkunastu minutach.

Promocyjne pożyczki są bardzo kuszące i dzxziałają na klientów. Takie oferty skłaniają do pożyczania pomimo rzeczywistych potrzeb. Niestety pożyczkę trzeba spłacić w terminie, najczęściej w ciągu 30 dni. Jeżeli pożyczkobiorca spóźni sie chociaż dzień słono za to zapłaci.

Stąd właśnie wynik badania przeprowadzony przez Millward Brown. Wiele osób, które zaciągnęły pierwsza pożyczkę bez żadnych kosztów musiało skorzystać z kolejnej pożyczki aby spłacić pierwszą.

Pierwsza pożyczka rzeczywiście jest darmowa, pod warunkiem że zostanie spłacona dokładnie w terminie. Przedłużenie pożyczki lub opóźnienia w spłacie skutkują naliczeniem dodatkowych bardzo wysokich opłat.

Szybka pożyczka bez zdolności kredytowej, czy to możliwe? Krótkoterminowe pożyczki chwilówki udzielane są na uproszczonych zasadach, wiele firm pożyczkowych nie sprawdza informacji w BIK, inaczej jest jednak przy pożyczkach ratalnych. W przypadku długoterminowych pożyczek ratalnych, kwoty pożyczek są zdecydowanie wyższe niż w przypadku chwilówek, wydłużony termin spłaty i większa kwota pożyczki wymusza na firmach pożyczkowych sprawdzenie historii kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Nie oznacza to, że osoba bez zdolności kredytowej i ze złą historia kredytową nie może otrzymać pożyczki. Jest sporo firm pożyczkowych, którym jako zabezpieczenie wystarczy poręczenie.

Gdzie można pożyczyć za darmo?

Sprawdź oferty darmowych pożyczek.

  • Komentarze
  • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.