Pożyczka za darmo, czy to prawda?

Darmowa pożyczka może brzmieć dla wielu osób jako kłamliwy perswazyjny przekaz mający na celu pozyskanie naiwnych klientów. Fakty są jednak takie, że nieoprocentowane pożyczki faktycznie są dostępne na rynku, a firmy pożyczkowe decydując się na ich udzielenie, mają swoją logiczną strategię marketingową.

 

Popularność pożyczek bez odsetek

Darmowa pożyczka udzielana jest tylko nowym klientom, tak więc jest to promocyjna oferta na zachętę dla osób, które znajdują się w awaryjnej sytuacji i potrzebują szybkiej gotówki. Warunkiem braku odsetek jest terminowy czas spłaty zobowiązania. Spóźnienie się nawet o jeden dzień sprawia, że pożyczka nie jest już darmowa. Każdy trzeźwo myślący człowiek zada sobie pytanie czy przy obecnie wysokiej inflacji, udzielanie darmowych pożyczek jest w ogóle rozsądne z finansowego punktu widzenia.

 

Tylko dla nowych klientów

Można powiedzieć, że ta strata dla instytucji pożyczkowych jest tylko chwilowa. Zazwyczaj to świetny sposób na rozreklamowanie swoich usług, a przy tym napływ dodatkowych klientów. Ktoś, kto raz nie zawiódł się na firmie, a nawet pozytywnie zaskoczył się ofertą, z dużą dozą prawdopodobieństwa wróci za jakiś czas po to, aby wziąć klasycznie oprocentowaną pożyczkę i jeszcze opowie o tym innym. 

Trzeba powiedzieć, że konkurencja na rynku chwilówek i pozabankowych pożyczek ratalnych może wydawać się duża, ale wiele promowanych w mediach marek należy do tych samych podmiotów. Mówiąc inaczej kilka serwisów pożyczkowych działających w Internecie może podlegać pod jedną firmę, co oznacza, że jednej osobie będzie trudno wciąż wnioskować o darmowe pożyczki.

Najczęściej wybierane darmowe chwilówki

  • Komentarze
  • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.