Pożyczki do domu z dojazdem do klienta – 3 porady dla wnioskujących

  • 14 lutego 2020
  • 1,495
  • Pożyczki Internetowe,Baza wiedzy

Pożyczki do domu z dojazdem do klienta – 3 porady dla wnioskujących

Pożyczki przez internet stają się coraz popularniejsze, między innymi dzięki szybkości rozpatrywania wniosków i błyskawicznemu przekazaniu gotówki. Mimo to coraz bardziej powszechne ponownie stają pożyczki do domu. Tego typu kredyty mają w ofercie przede wszystkim duże firmy, jak choćby KredytOK. A to dlatego, że duża liczba placówek umożliwia dojazd do domu każdego klienta, potrzebującego zastrzyku gotówki. Cechą charakterystyczną tych kredytów jest fakt, iż wszystkie firmy, które ich udzielają, oferują je tylko na raty. Różnica tkwi jedynie w wysokości pożyczanej kwoty (od kilkuset do nawet dwudziestu tysięcy złotych), okresie spłaty (w niektórych firmach nawet do czterech lat) i terminie spłacania rat (cotygodniowe lub comiesięczne). Co jeszcze warto wiedzieć o tej formie pożyczenia gotówki?

 

Pożyczka do domu – jak zamówić?

 

Pożyczki z dojazdem do klienta prawie nie różnią się, jeśli chodzi o zamawianie, od innych metod. Najważniejsza jest szczegółowa analiza swoich możliwości finansowych i dokładne oszacowanie sumy, jaką chcemy pożyczyć. Zamówienie kredytu w tej formie może nastąpić telefonicznie. Wówczas konsultant ma możliwość sprawdzenia, czy dany przedstawiciel firmy znajduje się w pobliżu. Czas i możliwości na pojawić się u pożyczkobiorcy również ulegają wydłużeniu. Im więcej biur terenowych posiada firma pożyczkowa, tym krótszy powinien być czas oczekiwania na wizytę doradcy. Inną, prostszą metodą jest wykorzystanie rankingu stron, oferujących pożyczki do domu i zaznaczenie odpowiedniej opcji podczas wypełniania wniosku. Niektóre firmy udostępniają taką możliwość jedynie na własnych, firmowych witrynach. Czasem na bezpłatnych stronach ogłoszeniowych można trafić na oferty prywatne, oferujące pożyczki z dostawą do domu. Do tego typu ogłoszeń należy podchodzić z najwyższą ostrożnością i dokładnie sprawdzić, czy dany podmiot nie figuruje na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Szanse na bycie oszukanym są w przypadku pożyczek prywatnych bardzo duże.

,

 

Wymagania wobec pożyczkobiorcy

Podobnie jak w przypadku innych form udzielania chwilówek, pożyczkodawcy mają wymagania zgodne z ustawą o kredycie konsumenckim. Osoby ubiegające się o pożyczki muszą:

  • mieć obywatelstwo polskie i mieszkać na terenie naszego kraju,
  • muszą też być oczywiście pełnoletnie,
  • istotne jest posiadanie i podanie prawdziwego numeru telefonu, ponieważ zarówno konsultant, jak i doradca finansowy, który nas odwiedzi musi mieć z nami możliwość kontaktu, choćby na wypadek konieczności opóźnienia bądź przełożenia wizyty.

W przypadku pożyczek bez wychodzenia z domu nie ma potrzeby posiadania kota bankowego, gdyż pieniądze przekazane zostaną w gotówce, a do identyfikacji pożyczkobiorcy wystarczy dowód osobisty. Potrzebne jest jeszcze zaświadczenie o osiąganiu stałych przychodów – z pracy, z emerytury lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Wiele firm sprawdza bazy dłużników, ważna więc jest nasza pozytywna zdolność kredytowa.

 

Wady i zalety tego rodzaju pożyczek

Pożyczki do domu mają swoje zalety, nie brak jednak również i wad. Istotną korzyścią jest możliwość skorzystania z nich przez osoby niepełnosprawne lub mające problemy z chodzeniem. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku osób starszych, które nie tylko sporo czasu spędzają w domu, ale również nie posiadają umiejętności obsługi internetu. Pożyczka z dojazdem do klienta to dla nich jedyna rozsądna możliwość otrzymania kredytu. Nie ma potrzeby posiadania konta – pieniądze trafiają do klienta w gotówce, dzięki czemu nie zainteresuje się nimi na przykład komornik. Wadą natomiast są przede wszystkim koszty – są one wyższe niż w przypadku innych typów pożyczek. Często firmy – na przykład Provident – wymagają spłaty rat w cyklu tygodniowym, w dodatku naliczając wysokie opłaty karne za nieobecność podczas wizyty przedstawiciela firmy lub spóźnienie z oddaniem pieniędzy. Ponadto zakres tego typu usług nie pokrywa całego kraju, są więc regiony Polski, gdzie ten rodzaj pożyczki nie jest oferowany.

W naszej opinii jednak, ilość korzyści wynikających z możliwości załatwienia wszystkich formalności w domu przeważa nad pozostałymi wadami. O ile w przypadku niektórych bardziej sprawdzi się pożyczanie online lub w oddziale, o tyle niektórzy potrzebują obsługi domowej.

  • Komentarze
  • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.