• 6 lutego 2020
  • 420
  • Pożyczki Internetowe

Pożyczki online - dostępne formy spłaty

Stało się – zaciągnąłeś kilka pożyczek i nie wiesz, jak je spłacić? Zadłużenie rośnie, a Twoje zarobki wcale nie wzrastają? Jedna pożyczka online nie jest problemem, ale kilka już tak. Sprawdź, jak je spłacić.

Spłata kilku pożyczek – jak to zrobić?

Pożyczka może być z jednej strony bardzo korzystna, ale z drugiej doprowadzić do jeszcze większych problemów finansowych. W najgorszej sytuacji są zawsze klienci, którzy mają więcej niż jedną pożyczkę. Często druga i kolejna pożyczka są brane na poczet spłaty wcześniejszych chwilówek, ale terminy gonią i w końcu przychodzi taka chwila, kiedy wszystkie zadłużenia muszą być uregulowane. Sposobów na łatwiejszą spłatę kilku pożyczek na szczęście nie brakuje.

Przedłużenie terminu spłaty

Część firm oferuje swoim klientom możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczek. Termin spłaty można przedłużyć o 7 dni, 14 dni, 21 dni, a nawet o 30 dni. Przedłużenie terminu spłaty wiąże się jednak z koniecznością wniesienia stosownej opłaty, a wysokość tej opłaty jest każdorazowo ustalana przez firmę pożyczkową. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszystkie firmy umożliwiają swoim klientom przedłużenie terminu spłaty. W niektórych przypadkach nie ma takiej możliwości. Przejrzyj firmy oferujące pożyczki online na 7pozyczki.pl/pozyczka-online. Znajdziesz tam informacje i oferty, w których może być opcja przedłużenia terminu spłaty.

Rozłożenie długów na raty

Firma pożyczkowa zawsze będzie skłonna iść konkretnemu klientowi na rękę, bo to leży w jej interesie. Dzięki takiemu postępowaniu przede wszystkim firma będzie w stanie odzyskać swoją należność, a drugą zaletą będzie utrzymanie zadowolenia klienta, a tym samym uzyskanie jego lojalności i możliwość korzystania z efektów jego ewentualnych dobrych opinii. Jeśli termin spłaty pożyczki zbliża się nieubłaganie, to zawsze warto skontaktować się z firmą pozabankową i spytać, czy pożyczka online może być rozłożona na raty. Jeśli klient wystąpi z taką propozycją, oznaczać to będzie, że zależy mu na spłacie i że rzetelnie podchodzi do zapisów umowy, a wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że firma zgodzi się na taki krok i rozłoży płatność na dogodne raty.

Konsolidacja pożyczek

Pożyczki można czasami konsolidować jak kredyty. Żeby jednak dowiedzieć się więcej o procedurze takiej konsolidacji, musisz się lepiej zagłębić w regulaminy wszystkich firm, w których masz pożyczki. Konsolidacja, czyli zespolenie kilku pożyczek może umożliwić obniżenie ostatecznej wysokości zobowiązania pieniężnego, a tym samym ułatwić spłatę. Konsolidacja zobowiązań pozwala czasami zmniejszyć należną kwotę o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych.

SKONSOLIDUJ CHWILÓWKI W JEDNĄ

Wakacje od spłaty pożyczki

Niekiedy pożyczka online może być udzielona z tzw. wakacjami od spłaty, co znaczy, że zadłużenie możesz zacząć spłacać dopiero za jakiś czas, na przykład za 2 miesiące lub za 3 miesiące. Jeśli dana oferta nie obejmuje w standardzie takich wakacji, wcale nie oznacza to, że firma pożyczkowa ich nie umożliwi. Zawsze pomocny będzie dialog i przedstawienie w firmie swojej sytuacji oraz prośba o czasowe odroczenie spłaty. Co prawda takie działanie nie musi przynieść pozytywnego skutku, ale może, więc warto spróbować. To na pewno nic nie kosztuje.

Dodatkowa praca

Ostatnim, ale chyba najpewniejszym i najskuteczniejszym sposobem na łatwiejszą spłatę kilku chwilówek jest podjęcie dodatkowej pracy. Pożyczka online będzie spłacona szybciej, jeśli w Twoim portfelu znajdzie się więcej pieniędzy, a żeby mieć więcej pieniędzy trzeba albo zmienić pracę na lepiej płatną, albo zacząć pracować więcej. Bez wątpienia najlepsza byłaby ta pierwsza opcja, ale niestety nie jest to takie proste. Trudno jest z dnia na dzień znaleźć lepiej płatne zajęcie, a do tego trzeba się liczyć z tym, że pierwsze wynagrodzenie i tak otrzymamy dopiero za kilka tygodni. Najszybszym rozwiązaniem wydaje się więc praca dorywcza, z której otrzymamy pieniądze nawet od ręki albo w krótkim czasie, na przykład po tygodniu lub po dwóch tygodniach. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele ofert pracy dorywczej czeka w Twojej okolicy. Nie mówimy tu tylko o takich banalnych i słabo płatnych zajęciach jak na przykład roznoszenie ulotek. Możesz się zatrudnić dodatkowo w firmie kurierskiej, w restauracji lub w hotelu, a także odpłatnie wyprowadzać psy czy zajmować się dziećmi. Jeśli tylko masz na to możliwości i czas, to warto szukać dodatkowej pracy.

  • Komentarze
  • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.