• 14 maja 2021
  • 329
  • Pożyczki Internetowe,Ekonomia

Pożyczki weekendowe - co musisz wiedzieć

Posiadanie odpowiedniej ilości gotówki to bolączka dzisiejszych czasów. Zazwyczaj niewielka ilość osób ma tak wysokie wynagrodzenia czy zarobki, aby pozwolić sobie na spełnienie dodatkowych marzeń lub reagowanie na nagłe zdarzenia. Większość z nas w tych celach korzysta w ofert pożyczek czy kredytów. Ale co, jeśli potrzebujesz gotówki natychmiast, bo np. ktoś bliski trafił do szpitala, albo właśnie zepsuła się pralka i nie możesz czekać z wymianą, a tymczasem jest sobota i klasyczne banki są niedostępne? Wtedy przychodzi oferta pożyczki na weekend.

Czym jest pożyczka weekendowa

Jaka sama nazwa wskazuje, pożyczki w weekend są rodzajem chwilówek, jakie dostępne są dla szerokiej rzeszy klientów w dni wolne od pracy tj. sobota i niedziela. Oferta takich pożyczek skierowana jest głównie dla osób, które potrzebują szybko otrzymać gotówkę, jeszcze w weekend. Duże banki pracują w dni robocze, natomiast firmy pożyczkowe prowadzą działania poza systemem bankowym i automatycznie określają wiarygodność klienta, dlatego mogą oferować swoje usługi również w weekend. Pożyczki weekendowe są to pożyczki online, które oferują szybką weryfikację i niemal natychmiastową wypłatę. Jeśli złożymy wniosek w sobotę lub niedzielę, środki możemy uzyskać nawet tego samego dnia. Warunkiem jest jednak posiadanie konta w tym samym banku, co firma pożyczkowa. W innym przypadku, pożyczone środki dotrą do nas dopiero w poniedziałek.

Kto może skorzystać z pożyczki weekendowej

Aby skorzystać z oferty pożyczki na weekend przeważnie należy spełniać podstawowe warunki to jest bycie pełnoletnim, legitymowanie się dowodem tożsamości, posiadanie zdolności do czynności prawnych, posiadanie wystarczającej (co najmniej neutralnej) zdolności kredytowej oraz posiadanie adresu mailowego oraz aktywnego numeru telefonu. Część firm pożyczkowych może mieć dodatkowe wymagania, dlatego zawsze warto je zweryfikować wcześniej. Jednak co do zasady pożyczki takie przeznaczone są praktycznie dla każdego klienta – zarówno nowego, stałego, jak i osób zadłużonych. Jeśli należysz do tej ostatniej grupy, przy wyborze oferty pożyczki online zwróć uwagę na tzw. „pożyczkę bez baz”. Pamiętać należy jednak o tym, że nie oznacza to braku weryfikacji wszystkich dostępnych baz, a jedynie niektórych.

Jak zaciągnąć pożyczkę weekendową?

Zawarcie pożyczki w weekend jest stosunkowo proste. Wystarczy dostęp do internetu i złożenie wniosku online do firmy, która nam odpowiada. Po weryfikacji naszej zdolności, firma przydzieli nam finansowanie po spełnieniu dodatkowego warunku jakim jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę np.1zł lub poprzez potwierdzenia transakcji przez aplikację. Polega to na zalogowaniu się przez aplikację pożyczkodawcy do swojej bankowości elektronicznej, co ma potwierdzić naszą tożsamość. Logowanie się jej bezpieczne, gdyż nie przechowuje naszych danych ani nie udostępnia ich dalej. Po weryfikacji są one zapominane. Po pomyślnym przejściu tego procesu firma pożyczkowa przyznaje nam środki. Jeśli posiadamy konto w tym samym banku co firma pożyczkowa, środki otrzymamy jeszcze w weekend, natomiast jeśli banki są różne, pieniądze dotrą do nas dopiero w najbliższy dzień roboczy. Trzeba tu jednak również zwrócić uwagę na czas działalności firmy w weekend. Każda z firm oferuje określony czas, w trakcie którego takie wypłaty są realizowane. Przykładowo w firmie wonga będą to godziny 9:00- 17:00, a w firmie Vivus 8:00 – 20:00.

Co sprawdzić przed zaciągnięciem pożyczki

Na koniec warto przypomnieć, że zawierając umowę pożyczki na weekend, należy wcześniej zweryfikować warunki takiej umowy. Poszukując dla siebie odpowiedniej oferty należy sprawdzić ogólne koszty pożyczki, przede wszystkim oprocentowanie, możliwy termin spłaty zobowiązań  czy RRSO (czyli ogólny koszt kredytu). Dobrze jest sprawdzić, czy będziemy obciążeni dodatkowym ubezpieczeniem lub kosztami manipulacyjnymi, a także jaką prowizję pobiera firma pożyczkowa za udzielenie finansowania. Warto również sprawdzić oferty dla nowych klientów lub dostępne promocje, gdyż czasami możemy skorzystać z oferty pożyczki na weekend za 0zł. Najczęstszym warunkiem jest jednak terminowe dokonanie spłaty zobowiązania. Niezależnie jednak od dostępności takiej oferty, sprawdźmy czy pożyczka rzeczywiście jest darmowa, czy nie posiada kosztów wymienionych wyżej.

  • Komentarze
  • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.