Ranking pożyczek za darmo

Coraz więcej instytucji pozabankowych chce przyciągnąć klientów proponując pożyczki za darmo. Czy to faktycznie możliwe, aby RRSO wynosiło 0%? Oto garść faktów – nie tylko dla sceptyków. Regulamin takich pożyczek nie zawiera żadnych zapisów dotyczących dodatkowych kosztów, takich jak ubezpieczenie, oprocentowanie, czy prowizja, a więc spłacamy dokładnie taką kwotę, jaką pożyczyliśmy. 

Porównanie darmowych pożyczek

Skuteczne pozyskiwanie klientów

Jest jeden warunek, a dotyczy on czasu spłaty. Najczęściej wynosi on maksymalnie 30 dni. Tym samym w niektórych okolicznościach, taki okres spłaty może być zbyt krótki. Jeśli więc nie mamy pewności, czy uda nam się spłacić zobowiązanie w tym okresie, lepiej wstrzymać się z decyzją. Rankingi chwilówek cieszą się dużą popularnością. Mogą się okazać optymalnym rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy natychmiast dodatkowych pieniędzy, a nie mamy czasu na załatwianie formalności. Trzeba przyznać, że jest to pewna forma skutecznego marketingu. Specjaliści w tej dziedzinie mówią, że dużo łatwiej jest utrzymać klienta, który prawdopodobnie jeszcze skorzysta z usług niż szukać nowego. Współczynnik ten wynosi 80% do 20%, gdzie 80% to szanse na utrzymanie dotychczasowego klienta, a 20% to szansa na znalezienie nowego (może mieć to związek z zasadą Pareto, która sprawdza się w wielu modelach ekonomicznych. Mówi ona o tym, że często mniejszy, ale przemyślany wysiłek, przekłada się na większe zyski, co w praktyce oznacza, że zaledwie 20% zaangażowania przynosi 80% rezultatu)

 

Spłata w terminie warunkiem braku opłat 

Konkurencja wśród placówek pozabankowych jest dosyć duża, dlatego minimum formalności i darmowa szybka gotówka na koncie są dobrym sposobem, aby zbudować pozytywny wizerunek. Procedura przyznania takiej promocyjnej pożyczki jest błyskawiczna. Po podaniu danych, przechodzimy weryfikację, która często ogranicza się do przelania równowartości jednego grosza na konto pożyczkodawcy. Należy pamiętać, aby każde zobowiązanie zaciągać odpowiedzialnie, gdyż spóźnienie się z jego spłatą skutkuje naliczeniem dodatkowych opłat za przedłużenie pożyczki. Taki kredyt jest darmowy tylko wtedy, gdy zostanie uregulowany w terminie. Pożyczkę tę możemy zaciągnąć zarówno spotykając się bezpośrednio z przedstawicielem danej instytucji, jak i wypełniając wniosek online. Przeważająca większość firm pożyczkowych oferuje kwoty rzędu 2000 do 3000 zł z terminem spłaty do 30 dni.

Porównanie pożyczek za darmo