Tanie ubezpieczenie mieszkania lub domu
Home BlogEkonomiaTanie ubezpieczenie mieszkania lub domu

Tanie ubezpieczenie mieszkania lub domu

Warto, by każdy właściciel nieruchomości zdecydował się na ubezpieczenie, gdyż może się to okazać bardzo pomocne w przyszlości.

Na rynku ubezpieczeń mamy obecnie wiele propozycji od firm, które zajmują się ubezpieczaniem nieruchomości. Jest to rzeczywiście ważne, gdyż takie ubezpieczenie chronić nas będzie przed zniszczeniem wyposażenia domu czy mieszkania a także zniszczeniem całej nieruchomości. Zanim wybierzemy dla siebie konkretne ubezpieczenie warto poznać propozycje, które mamy na rynku i wiedzieć na co zwracać uwagę.

Na początku musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie ma czegoś takiego jak tanie, a jednocześnie dobre ubezpieczenie mieszkania. Mniejsze składki to mniejsza ochrona i trzeba o tym pamiętać. Zwracajmy więc uwagę na to jaki jest zakres ochrony a dopiero potem na cenę ubezpieczenia.

Jako dobre ubezpieczenie możemy określić takie, które da nam możliwość odbudowy domu bądź kupna nowego mieszkania w momencie całkowitego zniszczenia naszej nieruchomości. Jeśli na taką ochronę nie możemy liczyć trzeba się zastanowić, czy interesuje nas taka polisa i tak ograniczony zakres ochrony.

Na rynku mamy dwie formy ubezpieczeń z wartością rzeczywistą oraz odtworzeniową. Te pierwsze pozwalają na uzyskanie rekompensaty częściowej po uwzględnieniu amortyzacji. Natomiast w drugiej opcji mamy pełne odszkodowanie, które wystarczy na budowę nowego domu bądź kupno mieszkania. Opcja druga jest zawsze droższa.

Jeśli szukamy dobrego i w miarę taniego ubezpieczenia powinniśmy wykazać się odpowiednią analizą ofert, które mamy na rynku. Zadbajmy o to, by zapoznać się z różnymi propozycjami, dzięki którym znajdziemy taką, która spełni nasze oczekiwania. Niekiedy warto zastanowić się nad pakietami ubezpieczeń, które mogą okazać się tańsze i dawać odpowiednio szeroką ochronę. Nigdy nie powinniśmy decydować się na pierwszą ofertę, którą znajdziemy, gdyż nie mamy w takiej sytuacji żadnej możliwości porównania.

Dobrą polisę mieszkaniową w atrakcyjnej cenie rzeczywiście można znaleźć, ale warto na takie poszukiwania poświęcić nieco czasu i przejrzeć różne oferty. Można także korzystać z porównania ubezpieczeń.

Sprawdź gdzie wybrać ubezpieczenie • Ubezpieczenie OC w Bezpieczny

  Bezpieczny
  • 50 PLN rabatu za dziecko do 16 lat ubezpieczone w Bezpieczny.pl
  • 3 %rabatu za każde dobrowolne ubezpieczenie w Bezpieczny.pl
  • szybki zakup i ubezpieczenie on-line
  • 10% zniżki po zastosowaniu kodu agenta 02346

  Sprawdź Szczegóły

  Bezpieczny, Ubezpieczenie OC

 • Ubezpieczenie Podróżne w Bezpieczny

  Bezpieczny
  • Podróże zagraniczne, dla aktywnych, w Polsce oraz wyjazdy służbowe
  • Wysokie sumy ubezpieczenia do 250’000 EUR
  • Opcje: sporty wysokiego ryzyka oraz choroby przewlekłe
  • 10% zniżki po zastosowaniu kodu agenta 02346

  Sprawdź Szczegóły

  Bezpieczny, Ubezpieczenie Podróżne

 • Komentarze
 • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.