Właściwości odzieży motocyklowej, które warto brać pod uwagę przy zakupie

  • 11 czerwca 2020
  • 848
  • Ekonomia

Właściwości odzieży motocyklowej, które warto brać pod uwagę przy zakupie

Osoby, które zamierzają kupić strój na motocykl, muszą wiedzieć, że ten musi być odpowiednio dobrany. Jazda tym jednośladem musi dawać optymalny komfort, ale również bezpieczeństwo.

Okazuje się, że poszczególne elementy garderoby na motocykl wykazują szereg właściwości, jakie mają znaczenie w zakresie bezpieczeństwa na drodze.  

Strój na motor ma dawać optymalną ochronę

Jazda motocyklem bez kasku grozi otrzymaniem mandatu. Ten element stroju jest obowiązkowy i nie chodzi tu o komfort podróżowania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. W razie wypadku kask chroni po prostu głowę motocyklisty.

Dokładnie tak samo jest z innymi elementami stroju. Spodnie, kurtka, buty, rękawice czy nawet kominiarka brubeck pod kask – każde akcesorium musi wykazywać określone właściwości. Uznaje się, że dobrej jakości ubranie na motor ma być wygodne, wykonane z trwałych, odpornych na ścieranie materiałów, chroniące newralgiczne punkty ciała motocyklisty, przewiewne, ale chroniące przed zimnem i wodoodporne.

Odzież motocyklowa dobrana zgodnie z indywidualnymi potrzebami

Pamiętajmy, że wszelkie elementy ubrania na motor muszą być odpowiednio dopasowane, by dawały optymalną swobodę ruchów. Przykładem mogą być rękawice rukka, które nie mogą być za luźne, ale też niezbyt obcisłe. Ta sama zasada dotyczy kasku, spodni oraz kurtki.

Ważne są indywidualne preferencje – jedno motocykliści lubią ubrania skórzane, inni wybiorą materiałowe, równie dobrze odporne na ścieranie.

Istotne jest to, by każde akcesorium, jakie wchodzi w skład codziennego ubrania na motocykl, zostało przymierzone przed zakupem. Właściciel jednośladu może też nabywać ubrania online, natomiast jeśli te zostaną źle dopasowane, trzeba je wymienić. To zresztą dlatego początkującym zaleca się odwiedzenie sklepu z asortymentem motocyklowym, by tam profesjonalna obsługa pomogła w wyborze całej wyprawki na motor.

Kiedy moda ma znaczenie

Czy wiesz, że producenci odzieży na motocykl kierują się także sezonowymi trendami, tworząc kolejne kolekcje poszczególnych akcesoriów? Okazuje się, że bezpieczeństwo, komfort i swoboda ruchów to niewątpliwe priorytety, ale wygląd na motocyklu jest dla podróżujących tym jednośladem równie istotny.

Sezon motocyklowy rozpoczyna się już wczesną wiosną i trwa aż do jesieni, a motocykliści nowe kolekcje ubrań na motor znajdą w sklepach już zimą. Co jest modne w tym sezonie? Wystarczy spojrzeć na propozycje renomowanych firm – spodnie revil dodają dzisiaj sportowego szyku, hitem są również ubrania pozbawione elementów pochodzenia zwierzęcego. Część z nich wraz z trendem na eko styl życia wykonano z materiałów, które nadają się do ponownego przetworzenia. Liczy się oczywiście kolorystyka i nadal króluje czerń, ale nie brakuje też elementów kolorowych, przede wszystkim wyrazistych barw neonowych.

Artykuł powstał na podstawie materiałów merytorycznych dostępnych na stronie: https://mcsonline.pl/ – Motocyklowe centrum serwisowe

  • Komentarze
  • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.