• 31 marca 2020
  • 893
  • Pożyczki Internetowe,Baza wiedzy

Wyłudzenie pożyczki

Szybka pożyczka internetowa to w wielu przypadkach jedyny sposób na wyjście z opresji finansowych, szybko łatwo, nie wychodząc z domu można zdobyć potrzebne środki finansowe.

Pożyczki internetowe mają wiele zalet, mogą też sprawić wiele problemów. Wnioskowanie o pożyczkę internetową odbywa się całkowicie online, wystarczy posiadać dowód osobisty, konto w banku i już można starać się o szybką pożyczkę online. I właśnie z tego powodu, że proces wnioskowania jest łatwy i przeprowadzany przez internet, szybkie pożyczki internetowe mogą przyciągać oszustów.

Zgubiony dowód osobisty a nawet zwykły skan dowodu, tak często wymagany w wielu różnych firmach i instytucjach może zostać wykorzystany przez oszustów w celu wyłudzenia pożyczki na nasze dane. Ochrona swoich danych osobowych to podstawa, trzeba zwracać uwagę gdzie i w jakim celu udostępniamy swoje dane i pilnować swoich dokumentów.

Wyłudzenie danych osobowych

W czasach gdy bez internetu nie można praktycznie normalnie funkcjonować ochrona danych osobowych może być trudna. Robimy różne zakupy, korzystamy z serwisów informacyjnych, które wymagają podania danych, płacimy rachunki, logujemy się do serwisów transakcyjnych. Każda z takich operacji może zostać wykorzystana przez oszustów, oczywiście tylko wtedy gdy będziemy nieostrożni.

Serwisy transakcyjne są bezpieczne, żadne dane nie mają prawa z nich się wymknąć, jednak oszuści mają swoje sposoby. Jednym z nich są podstawione strony serwisów transakcyjnych, płacąc online za zakupy trzeba zawsze sprawdzać czy strona, która się wyświetliła należy rzeczywiście do naszego banku. Bardzo łatwo to sprawdzić, podstawiona strona, chociaż wygląda tak samo jak strona naszego banku będzie na innej domenie, widać to wyraźnie w pasku przeglądarki.

Blokada konta bankowego

Kolejną metodą, którą wykorzystują oszuści w celu wyłudzenia naszych ważnych danych jest rozsyłanie fałszywych informacji o blokadzie konta bankowego, blokada może zostać zdjęta w momencie podania danych osobowych z dowodu. Nie daj się podejść! Bank nigdy w wiadomości e-mail nie prosi o podawanie danych z dowodu.

Kradzież dowodu osobistego

Trzeba być zawsze ostrożnym, uważać jadąc tramwajem czy autobusem to jest rzecz oczywista, jednak złodziej są sprytni, nawet będąc czujnym można stracić portfel z dokumentami w jednej sekundzie. W takiej sytuacji trzeba to zgłosić jak najszybciej na policję oraz zastrzec zagubione czy skradzione dokumenty w swoim banku. To może nas uchronić w przyszłości przed odpowiedzialnością jeżeli nasze dokumenty posłużą do wyłudzenia pożyczki internetowej.

Zgłoszenie (zastrzeżenie) dokumentów jest proste, zazwyczaj można to zrobić online czy poprzez kontakt telefoniczny. Takie zgłoszenie trafia do Centralnej Bazy Danych Systemu Dokumentów Zastrzeżonych. Żaden oszust nie wykorzysta już taki danych w celu wyłudzenia pożyczki, ponieważ wszystkie firmy pożyczkowe korzystają z tego systemu.

Nie uczciwe firmy pożyczkowe

To kolejne zagrożenie, od czasu do czasu pojawiają się oferty bardzo korzystnych pożyczek internetowych niestety jedynym celem jaki przyświeca tym pseudo firmom pożyczkowym jest wyłudzenie danych i pobranie opłaty za weryfikację wniosku.

Uczciwe firmy pożyczkowe nie pobierają żadnych opłat za weryfikację wniosku. W tym miejscu trzeba wspomnieć o tym, że firmy pożyczkowe bardzo często weryfikują dane pożyczkobiorcy poprzez przelew weryfikacyjny, zazwyczaj kilka groszy. Oszuści żądają kilkudziesięciu zł. najczęściej poprzez sms premium.

W internecie można znaleźć bardzo dużo różnych ofert z pozoru bardzo korzystnych, ale jedynym sposobem aby uchronić się przed oszustami jest korzystanie ze sprawdzonych uczciwych stron, które porównują oferty firm pożyczkowych. W serwisie https://ecasa.pl można nie tylko porównać oferty sprawdzonych firm pożyczkowych ale również sprawdzić opinie oraz wysłać wniosek.

Można również skorzystać z kalkulatora pożyczek i sprawdzić która oferta jest dla nas najkorzystniejsza.

  • Komentarze
  • 0

Akceptuję regulamin i prywatność

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.